Veebruarikuu ajakirjas Pilt ja Sõna (aastakäik 1961) on sattunud fotole meie raadio! B.Mäemetsa pildi allkirjast loeme, et “Võhma Tarbijate Kooperatiivi Universaalkaupluse mööbliosakonnast leiavad ostjad nägusaid ja moodsaid mööbliesemeid ning muud vajalikku korteri sisustamiseks.”
Tegelikult on vanaaegselt ümara vormiga, kauni (palisandri)spooniga ümbritsetud “Daugaval” – toodetud 1950ndatel A.S.Popovi nimelises Rigas Radio Rupnica’s – meie vanamoodsas elutoas vaid dekoratiivne funktsioon – nii ilus raadioaparaat, aga sorri, vastasseinas olev telekas teeb kõvemat häält ja näitab pilti ka.
Nii ongi, ammu on televiisor (töötava) raadio elutoast kööginurka tõrjunud. Huvitav on lugeda, kuidas omal ajal ajakirjakülgedel õpetati: kuhu peaks asetama raadio.
(Nõukogude Naine, jaanuar 1959)
Hea teada ja järele proovida: ajakirja Maanaine 1940.a septembrinumbris, rubriigis “Küsimusi-vastuseid” soovitatakse poleeritud mööbli puhastamiseks punase veini ja toiduõli segu – töötab kenasti, aga siiski mitte poleeritud, vaid tuhmunud ja kergete veekahjustustega mööbli puhul; ühtlasi peab arvestama, et puidu toon muutub tumedamaks!
Kes veini ja toiduõli ei raatsi mööbli peale kallata, võib puhastamiseks proovida “profikokteili”: denatureeritud piiritus, tärpentiin ja linaõli võrdsetes kogustes. Toimida sarnaselt eelpool kirjeldatud õpetuse järgi.
Kaua niiskust ja tolmu talunud puidulõikes pildiraam sai puhastatud piirituseseguga, viimistluseks vaha.
Tunnuspildil (ülal) oleva raadio vineeritud korpus läbis edukalt katse veini-õli puhastusseguga.