Kork peale!

 

Kõik algas töötoolidest. Need, millele oli korgitammelt kogutud koorik painutatud vineerist istmeplaadi peale liimitud, tundusid mugavamad. Justkui pehmemad ja soojemad.

Korgikatteta vineerpõhjaga toolil istujad olid tööpäeva lõpuks väsinud võitlusest, et püsida liuteeks lakitud puitplaadil istuvas asendis.

Mõeldud-tehtud: kõik töötoolid said korkkattega istmeplaadid, mõnel sai prooviks ka seljatugi  – korgitud. WP_20160323_001

Ja nii edasi. Seejärel sattus teele nii tavaline toolikomplekt seitsmekümnendatest, mille painutatud vineerile paigutatud poroloonpolster oleks tulnud välja vahetada. Aga proovisime hoopis korkkatet, porolooni saab ju alati sinna otsa sättida… kui vajalik tundub.

Siis kurtis keegi, et stiilsed toolid kuuekümnendaist on lahedad ka ilma juustutaolise poroloonikihita, aga näe, seal all olnud vineer on vilets ja tahab lappimist.. Eks nende toolide kvaliteedimärgita vineer ei olnudki mõeldud eksponeerimiseks. Aga laugesse paindesse pressida andis ja vastu on pidanud tänaseni!

Paistab, et nüüd toolide peale paigaldatud korgikiht rõhutab veelgi nende selget-kerget vormi.

 

Põrandakatte alla pehmendavaks ja müra summutavaks kihiks mõeldud elastne, kuid rabe korkmaterjal on sõnakuulelikum kui spoon 😉Cork_oak_trunk_section[1]

 

This entry was published on 9. juuni 2016 at 17:08 and is filed under Karjatse mööblikliinik. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

2 thoughts on “Kork peale!

 1. Henri Kaasik-Aaslav on said:

  Vãgagi teretulnud lahendus!
  Isiklikult olen suur korgist kattematerjali pooldaja . Tegemist on sooja ja sõbraliku materjaliga, mis määrdu ning ei vaja erilist hooldust ( majas II korrusel neli tuba ja väike koridor juba on väga hästi vastu pidanud juba ca 16 aastat) korgiga kaetud .
  Kui nüüd saab ka vanadele ( ja miks ka mitte uuematele) toolidele korgi peale, siis see on igavesti vahva uudis.
  Siinkirjutaja uurib, millal võiks istumisproovile tulla?
  Edu ja jõudu soovides
  Henri Kaasik-Aaslav

  Meeldib

  • Jaa, mäletan!
   Kas teie põrandad on millegagi töödeldud? Mina näiteks katsin kodused toolipõhjad õlivahaga, töötoolid läksid lausa laki alla. Ei julgenud naturaalset korki (kuigi väidetavalt ka mustust hülgav materjal) päris “paljaks” jätta, teksasinine jääb ikka külge.
   Istumisproovist – reede, laupäev, pühapäev?

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s